Отборът на Спартак срази Марек с 4:0 в мач от осмия

...

Спартак писа четворка на Марек и излезе втори

Отборът на Спартак съкруши Марек с 4:0 в мач от осмия кръг във втория ешелон на стадион " Спартак " във Варна, в който Васил Петров записа още един дебют като треньор на " соколите ".

За триумфа точни бяха Виктор Митев при започване на срещата и Ахмед Ахмедов, Ивей Ромееш и Хидает Хюсеин след почивката.

Това е най-убедителната победа досега през сезона за Спартак, който към този момент е втори в класирането с 13 точки. Първият Септември има 15 и на следващия ден приема Черноморец Бургас, а третият Монтана, който също е с 13 пункта, семейства на ЦСКА 1948 II във вторник.

Домакините започнаха нападателно и откриха резултата в 3-тата минута. Точен бе капитанът Виктор Митев, който със страховит удар с левия крайник от дъгата на огромния пеналт прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите - 1:0.

Спартак продължи да има надзор върху топката и играта, и в 21-вата минута след корнер Ангел Грънчов насочи остро топката с глава, тя тупна на земята, но премина край гредата.

В 37-ата минута вратарят на " соколите "  Георги Георгиев първо мазета топката, а по-късно още веднъж се намеси добре при удар на играч на противник.

В ответната офанзива последва корнер за Спартак. След центрирането Грънчов отклони топката с глава и Румен Руменов я насочи от воле към вратата, но стражът на дупничани Константин Костадинов мазета.

През второто полувреме Спартак продължи да господства и в 57-ата минута вкара втори гол. Даниел Начев изведе на скоростВелислав Боев, който подаде отляво и Ахмед Ахмедов насочи с крайник кълбото към вратата. Костадинов мазета, само че последва точна добавка с глава на Ахмедов за 2:0.

В 77-ата минута Спартак пропусна да оформи класиката. Ивей Ромееш изведе точно Ахмедов самичък против вратаря, само че нападателят вместо да опита да вкара, подаде към Руменов и върнал се бранител мазета кълбото в корнер.

В 79-ата минута обаче амнистия нямаше. Този път Александър Цветков изведе Ахмедов срещу вратаря на гостите, централният нападател подаде надясно към Ивей Ромееш и той се разписа на празна врата - 3:0.

В 88-ата минута влезлият Мехмед Сабри нахлу сам срещу вратаря на Марек, само че би в него.

В началото на добавеното време Ромеш пусна успореден пас на голлинията, резервата Хидает Хюсеин би от придвижване, само че в навън.

Последва пропуск на Йохан Н`зи, който бе изведен самичък против вратаря, само че шутира в него.

Малко по-късно обаче след безредие в наказателното поле Хюсеин опъна мрежата - 4:0.

Съставът на Спартак: 23. Георги Георгиев - 81. Атанас Зехиров, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев - 5. Йоан Бауренски (62 - 78. Айвън Ангелов), 10. Румен Руменов (87 - 18. Хидает Хюсеин), 45. Даниел Начев (62 - 3. Георги Мариянов) - 14. Ивей Ромееш, 9. Ахмед Ахмедов (83 - 9. Мехмед Сабри), 11. Виктор Митев - капитан (83 - 75. Йохан Н`зи)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Преслав Петров, 4. Борислав Вакадинов, 31. Андриан Димитров

Съдия: Петър Кузев (Габрово), асистенти: Даниел Ников (Габрово), Никифор Велков (Севлиево), четвърти арбитър: Светослав Лазаров (Бургас)

БФС Делегат: Иван Нарлев (Силистра)

Съдийски наблюдаващ: Живко Недялков (Бургас)
Източник: petel.bg